Spojené arabské emiráty Sharjah | Dovolená Sharjah

Sharjah dovolená

Dovolená v Sharjah je opravdu kulturním zážitkem. Seznámíte se tu s tradičním islámem, životem místních obyvatel i s historií. Kdo rád poznává nové světy, měl by si dát emirát Sharjah na seznam.

Najdete tu krásné písčité pláže lemující průzračné moře. Ty jsou jak hotelové, tak veřejné. Doporučují se ale ty hotelové, jelikož na nich se můžete opalovat bez obav v plavkách. Místní laguny a zátoky poskytují ideální podmínky pro všechny vodní sporty jako windsurfing, vodní lyžování a další. Dále tu najdete skvělá sportovní centra, kde si můžete zajezdit na koni, zahrát golf, tenis či kriket, zaplavat v bazénu a podobně. Kdo má rád historii, kulturu a přírodu, určitě by měl navštívit nějaké z místních muzeí, kterých je tu nespočet. Pro někoho možná bude zklamáním, že v Sharjah není žádný noční život. Diskotéky a bary tu rozhodně nečekejte. Tento svět je poněkud konzervativní, a tak jestli se budete chtít večer bavit, můžete zajít do divadla, na koncert či výstavu. Kdo by přeci jen nějakou bujarou noční zábavu vyžadoval, může se zajet podívat do okolních emirátů, které nejsou nijak daleko.

Velkým zážitkem v Sharjah, ale i v celých Emirátech, je nakupování a návštěva místních trhů. Tady je nejznámějším trhem Modrý souk, který nabízí luxusní zboží – zlato, látky, šperky i elektroniku. Nezapomeňte, že místním bontonem je smlouvání. Koupit zboží za nabízenou cenu by bylo faux pas.

Kromě obchodů se zde nacházejí i překrásné historické islámské památky, které poslouží jako skvělé úlovky do Vašich fotoaparátů. Jednou z nich je například Mešita krále Fajsala. Zdobí ji mohutná centrální kupole a dva štíhle minarety.

Kdo hledá klid a prostředí zeleně, ať se vydá na náměstí Rolla Square, kam chodí místní za odpočinkem či pikniky.

Vyberte si dovolenou v emirátu Sharjah podle svých představ.

Dovolená Sharjah - Zájezdy

Více zájezdů do Sharjahu

Stále jste se nerozhodli? Nevadí, zkuste štěstí v naší nabídce last minute zájezdů.