Sharjah

Sharjah

Sharjah je třetím největším emirátem SAE ležícím jak při Perském, tak při Ománského zálivu. Jeho největší výhodou je, že sousedí se všemi emiráty, takže turisté nejsou odkázáni pouze na jeho nabídku. Jedná se o velmi přísný islámský svět. Tady nejsou zákony tak benevolentní k turistům, jako je tomu například v Dubaji. Mimo hotelů zde platí zákaz alkoholu i oblékání se řídí islámskými pravidly. Muži chodí zahaleni v dlouhém kaftanu a na hlavě mají šátky, ženy jsou zakryty též od hlavy po paty, a velmi často se tu setkáte i s tradičními burkami. Ty v člověku mohou vyvolávat velmi smíšené pocity, ale místní ženy je berou jako součást každodenního života. Krásné šaty a šperky mohou ukazovat v dámských klubech, kam je mužům vstup zakázán. I turistky by měly dodržovat určitá pravidla vhodného oblékání a na veřejnosti by měly mít zahalená ramena i kolena.

Cestovní ruch započal v Sharjah v 70. letech 20. století, ale rozvíjí se velmi pomalu zvláště díky přísným pravidlům, která mohou turisty odrazovat. Na druhou stranu kultura je kultura a je třeba se jí umět přizpůsobit, pokud stojíme o poznání. Velkou výhodou tohoto emirátu jsou velmi příznivé ceny a to jak ve službách cestovního ruchu, tak i v obchodech.

Také Vás emirát Sharjah zaujal a máte chuť zde strávit dovolenou? Vyberte si některý ze zájezdů z naší aktualizované nabídky.

Dovolená Sharjah - Zájezdy

Více zájezdů do Sharjahu

Last minute

Aktuální nabídka last minute zájezdů do Sharjahu

Více last minute zájezdů do Sharjahu