Spojené arabské emiráty Ras al Khaimah | Dovolená Ras al Khaimah

Dovolená v Ras al Khaimah je ve znamení poznávaní i relaxace. Dubaji či Abú Dhabí se sice nevyrovná, ale užijete si tu takovou dovolenou jako v Egyptě či Tunisku. Navíc jsou zdejší ceny velmi příznivé a personál ochotný a pohostinný.

Dovolená Ras al Khaimah

Hotely jsou zde většinou střední a vyšší třídy. Vybavení a služby se odvíjejí od dané kategorie. Luxusní hotely mají své tenisové kurty, golfová hřiště, masážní centra, fitness a další. Hotely střední třídy odpovídají evropským standardům.

Můžete se tu oddávat nákupům na místních trzích a bazarech, které nabízejí zlato, šperky, krásné látky, ale i klasické suvenýry, které si turisté rádi vozí z dovolených. Dále Ras al Khaimah nabízí dlouhé pláže s jemným pískem a čisté moře vhodné pro různé vodní sporty. Kdo vyznává spíše poznávací dovolenou, může vyrazit do hor, brázdit duny na čtyřkolkách nebo si může půjčit automobil a vydat se do okolních emirátů. Půjčovné i ceny pohonných hmot jsou velmi nízké.

Kromě nespočetného množství mešit zde můžete narazit i na archeologická naleziště a různé historické památky. Jednou z nich je i národní muzeum, které se nachází v bývalém palác vládnoucí rodiny. Je tu expozice přírodních, historických i uměleckých předmětů. Jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť leží na severu a jedná se o Julfar, který měl být předchůdcem dnešního města Ras al Khaimah. Další historickou památkou je pevnost Dhayah Fort, která tvoří městské opevnění a jsou z ní překrásné výhledy do okolní krajiny a na horský masív Hajjar.

Užijte si dovolenou v luxusních Emirátech. Do Ras al Khaimah se nabízejí tyto zájezdy.

Dovolená Ras Al Khaimah - Zájezdy

Více zájezdů do Ras Al Khaimahu

Nabídka je rozšířena i o zájezdy last minute.