Ras al Khaimah

Ras al Khaimah

Jedním se sedmi emirátů je Ras al Khaimah. Nachází se na severu země při Perském zálivu a sousedí se Sultanátem Omán. Může se pochlubit historickými památkami, archeologickými nalezišti, zelenými údolími, gigantickými horami, pouštními dunami, dlouhými plážemi se zlatavým pískem i luxusními hotely.

Ras al Khaimah je rozdělen na dvě části. Západ skrývá původní historické centrum a památky. Východ je pro změnu novějšího rázu a žije zde většina obyvatel.

Emirát má velmi úspěšné zemědělství a to převážně díky úrodným zeleným údolím mezi skalnatými horami Hajjar, které dosahují výšky téměř 2 000 metrů nad mořem. Svou zemědělskou produkcí dokáže zásobovat celé Spojené Arabské Emiráty. Ostatním totiž příliš nepřeje poušť Rub al Chálí.

V budoucnu je v Ras al Khaimah plánováno lyžařské středisko, které by využilo potenciálu vysokých hor se sněhem. Ačkoliv je tato lokalita méně navštěvovaná ve srovnání s Dubají či Abú Dhabí, takovéto lyžařské středisko určitě přiláká mnohem více turistů toužících po brázdění zasněžených vrcholků a současně koupání se v teplém moři.

Máte chuť strávit dovolenou ve Spojených Arabských Emirátech, ale Dubaj či Abu Dhabi Vás příliš nelákají? Emirát Ras al Khaimah je přesně tím pravým pro Vás.

Dovolená Ras al Khaimah - Zájezdy

Více zájezdů do Ras al Khaimahu

Last minute

Aktuální nabídka last minute zájezdů do Ras al Khaimahu

Více last minute zájezdů do Ras al Khaimahu