Zajímavá místa v Dubaj | Tipy na výlet

Burj Al Arab - Dubaj

Sedmihvězdičkový hotel Burj Al Arab je nejluxusnější hotel světa. Tří set metrová stavba ve tvaru plachetnice se stala symbolem toho emirátu. Dovnitř se ale dostanete pouze v případě, budete-li v hotelu ubytován. Pokud nemáte na ubytování, jehož suma začíná na tisíci dolarech za noc, asi Vám bude muset postačit pohled zvenčí. Ochranka Vás totiž dovnitř nepustí. Jedna cesta, jak si hotel plný přepychu prohlédnout, tu ale nakonec je. Můžete zde za v přepočtu 1 300 Kč absolvovat afternoon tea, což je sedmichodová svačinka, při které si můžete udělat po hotelu procházku a obdivovat zdejší krásy.

Mrakodrap Budž Chalífa je se svými 828 metry nejvyšší budovou světa. Ve spodních třiceti sedmi patrech se nachází hotel Armani. Interiéry byly navrhovány samotným italským návrhářem. Nad hotelem se nachází několik pater s luxusními byty a ta nejvrchnější patra patří firmám. Celá budova je zakončena telekomunikační věží.

Palm Jeumeirah - Dubaj

Nejpozoruhodnějším projektem jsou umělé ostrovy Palm Jeumeirah ve tvaru palmy, Palm Jebel Ali ve tvaru arabského písma a Palm Deira ve tvaru mapy světa. Tyto ostrovy jsou nejnákladnějšími projekty v Dubaji. Na místních pozemcích se staví superluxusní vily, které vlastní smetánka světa.

Bude-li Vám v Dubaji horko, můžete se osvěžit příjemnou lyžovačkou ve Ski Dubai v nákupním centru Mall of the Emirates. Nachází se zde pět sjezdovek, které měří až 400 metrů a věřte tomu nebo ne, sníh je pravý. Dokonce je zde i první krytá černá sjezdovka na světě. Pokud neumíte lyžovat, nevadí, můžete si zaplatit lekce v lyžařské škole. A jestli se Vám ani tak do lyžování nechce, využijte sáňkařskou dráhu, či koulovací galerii. Ve vstupném je zahrnuto půjčení teplého oblečení, ale rukavice, čepici a šálu je třeba si vzít s sebou.

Golf - Dubaj

Dubajský golfový a jachtový klub patří k nejlepším na světě. Navrhoval ho americký architekt Karl Litten, který se zabývá golfovými areály. Pro milovníky golfu je to ráj! Hrají zde skuteční profesionálové a konal se zde i Evropský golfový turnaj. Je zde 18 jamek, čtyřpatrový klubový dům a jachetní přístaviště, kde může smetánka zakotvit svá luxusní plavidla.

Nedaleko Dubajského zálivu se nachází závodiště pro velbloudy. Pokud máte rádi klasické koňské dostihy, ty velbloudí Vás určitě ohromí. Velbloudi a arabští plnokrevníci zde patří k nejcennějšímu majetku. Mají větší hodnotu než jakýkoliv luxusní vůz. Není tedy divu, že se s nimi na závodech tak chlubí. Dostihy se konají v zimě každý čtvrtek a pátek dopoledne. Tréninky ale můžete vidět po celý rok.

Nachází se zde plno atraktivních míst, která stojí za podívanou. Jejich výčet by mohl být nekonečný. Pokud máte rádi kulturu, určitě zde najdete místa, která uspokojí vaše touhy. Jako ve všech islámských zemích i zde uvidíte krásné mešity. O historii se dozvíte v místních muzeích a o lidech, když se s nimi dáte do hovoru. Pokud máte v lásce nakupování, nezapomeňte si s sebou vzít hodně peněz a platební karty, obchodů je tu totiž více než dost. Zajímá Vás, co nakupovat? Pokud myslíte na svou budoucnost, investujte do zlata. Zlato tu najdete na každém rohu. Můžete nakupovat šperky, ale i zlaté cihličky a pruty. V některých hotelech se dokonce nacházejí i automaty na zlato. Nemusíte mít strach, že by zlato v automatech bylo falešné, ale na ulicích si to raději ohlídejte. Dále můžete nakupovat koberce, látky, parfémy, výtvarné umění a jiné suvenýry. Zkrátka a dobře najde se tu spousta věcí, které si z dovolené můžete přivézt a které Vám tento přepychový svět budou připomínat.