Dubaj | Dovolená Dubaj

Dovolená v Dubaji

Chcete-li vidět takový přepych, jaký jste ještě nikdy neviděli, zaleťte si na dovolenou do Dubaje. Dnes již nabízí pravidelné přímé spoje Praha – Dubaj leckterá letecká společnost. Můžete si vybrat jak luxusní lety, kde se cena letenky pohybuje kolem 11 000 Kč, tak nízkonákladové lety, které se pohybují kolem 6 000 Kč. Ceny jsou pouze orientační, záleží na aktuálních nabídkách. Před odletem si každý Český turista musí nechat vystavit vízum. Po příletu tu na Vás čeká celní a pasová kontrola a asi Vás překvapí, že Vám rovnou na letišti udělají snímek oční duhovky. Je tomu tak vůli snadné identifikaci a bezpečnostním opatřením. Přeci jen by sem mohl přicestovat nějaký nevítaný host a způsobit nepříjemné problémy.

Dovolená Dubaj

Co se týká ubytování, levné ubytovny tu rozhodně nehledejte. Dubaj má kapacity pro naprosto jinou klientelu, než jsou turisté s batůžky. Při placení sice sáhnete hlouběji do kapsy, ale zato dostanete komfort, o kterém se Vám ani nesnilo. O dovolené zde budete tak hýčkáni, že se ani nebudete chtít vrátit domů. Nacházejí se tu mnohahvězdičkové hotely se stejně hodnocenými restauracemi, kde si budete moci vybrat z těch největších lahůdek. Váš talíř bude přímo pastvou pro oči. Pokud byste zatoužili po něčem obyčejnějším. Můžete se zastavit v indicko-pákistánských čtvrtích. Nacházejí se zde restaurace, kde se podávají velmi chutné a levné pokrmy. Tyto restaurace jsou sice prosté, ale zato čisté a seznámíte se tu s místními lidmi, kteří si s Vámi rádi pohovoří a poskytnou zajímavé informace.

Zajímá Vás, jak po Dubaji cestovat? Máte tu hned několik možností. Můžete využívat zbrusu nového metra, autobusů MHD či taxi. Pokud byste památky chtěli navštívit trochu jiným způsobem, naskočte na nejbližší abru. Jedná se o tradiční dřevěnou loď, která cestuje po místním zálivu. Je opravdu velice levná. Autobus, rozvážející turisty za památkami, vás na den vyjde kolem 1 000 Kč, abra stojí kolem pětikoruny, což je dost výrazný rozdíl.

Aktivit, které můžete v Dubaji provozovat je nespočetně mnoho. V podstatě je tu od všeho něco. Můžete se kochat překrásnými stavbami, zajít si na velbloudí závody, nakupovat, hrát golf, tenis a také lyžovat. Ano i v této velmi horké pouštní oblasti si můžete zalyžovat nebo zahrát sněhovou bitvu. Již na začátku bylo zmíněno, že Dubaj je země snů. Tak si do kufru zabalte plavky, čepici, šálu, rukavice a šťastnou cestu!

Okouzlila Dubaj i Vás? Vydejte se sem tedy na dovolenou.

Dovolená Kharga - Zájezdy

Více zájezdů do Khargy

Nabídka je navíc obohacena o zájezdy last minute.