Dubaj

Dubaj

Když se řekne Dubaj, určitě si představíte území šejků, luxusních hotelů, velkolepých budov a atrakcí. Ze všeho dýchá nezměrné bohatství. Dubaj sama o sobě je velkolepá a snová. Její sláva se v dnešní době téměř dotýká hvězd. Stala se oblíbeným místem investorů a turistů.

Dubaj je nejenom přepychová, ale také čistá a bezpečná. Policie na vše dohlíží ostřížím zrakem. Se zákony tu není radno si zahrávat, přeci jenom jde o islámský stát, který má mnohem přísnější pravidla, než jsou ta naše evropská.

Nejvýznamnějším představitelem Dubaje je její vládce Muhammad bin Rašíd al-Maktúm. Tento člověk je zde velmi uctíván, jelikož se zasloužil o překotný rozvoj celé Dubaje. Jeho vizí bylo udělat z Dubaje arabskou obdobu Hongkongu či Singapuru. Zpočátku nikdo nevěřil, že se mu to podaří, dnes před ním smekají. Dubaj se může pochlubit největšími superlativy světa – nejluxusnější hotel, nevyšší mrakodrap, nejkrásnější ostrovy, nejlepší koňské stáje. A chystají se další projekty, které člověku berou slova z úst. Proč vlastně tohle všechno? Jak již bylo řečeno, celé Spojené Arabské Emiráty profitují z těžby ropy a také zemního plynu. Jedná se o vyčerpatelné zdroje, kterých už opravdu není mnoho. Jednoho dne se přijde na to, že už není co těžit, a Emiráty tak přijdou o velkou část svých finančních zdrojů. Proto je třeba myslet na budoucnost, kterou dnes vidí v cestovním ruchu a obchodu. Připravují se všemožná lákadla, která by sem přivedla největší investory a nejbohatší klientelu světa.

Dubaj je perlou Spojených Arabských Emirátů. Však se o tom můžete přesvědčit během Vaší dovolené, kterou si můžete vybrat v následující nabídce.

Dovolená Dubaj - Zájezdy

Více zájezdů do Dubaje

Last minute

Aktuální nabídka last minute zájezdů do Dubaje

Více last minute zájezdů do Dubaje