Zajímavá místa v Abu Dhabi | Abu Dhabi

Abu Dhabi - Emirate Palace

V Abú Dhabí je množství atraktivním míst, která můžete vidět a navštívit. Momentálně je asi tou nejvýznamnější atraktivitou Ferrari World, který byl otevřeno v listopadu 2010. Jedná se o zábavní park, který potěší nejen děti, ale i dospělé. Muži se tu budou cítit jako v ráji. Řekněte, který muž by se nechtěl svézt ve Ferrari? Nachází se tu špičkové horské dráhy pro návštěvníky všech věkových kategorií. Nasednete do parádních modelů autíček, která vypadají jako opravdová, a necháte se doslova vystřelit vpřed. Dokonce se tu nachází nejrychlejší horská dráha na světě. Emiráty prostě musí být ve všem nejlepší.

Dalším špičkovým místem je Emirate Palace druhý nejluxusnější hotel na světě. Abú Dhabí se snaží dohonit Dubaj a jeho Burj Al Arab. Mohutná stavba je vidět již z dálky. Její islámský architektonický styl s několika kupolemi ji nechal zapadnout do původního historického jádra, které se ještě místy objevuje mezi četnými mrakodrapy a moderními budovami. Vnitřek hotelu je zdoben zlatem a mramorem. Také se tu nachází velkolepé konferenční centrum.

Abu Dhabi - promenáda Corniche

Kdo by si chtěl udělat příjemnou procházku, projet se na kole nebo se proběhnout, ať se určitě vydá na promenádu Corniche. Asi šest kilometrů dlouhá pěší zóna ležící při pobřeží moře a je lemována z jedné strany výškovými budovami, krásnými zelenými parky, palmami a hřišti. Je to báječné místo pro relaxaci a pozorování Abú Dhabí. Kdo by měl zájem, může si tuto nádheru prohlédnout i z výšky, když si zarezervuje vyhlídkový let vrtulníkem.

I v dnešní době je město bohaté na historické památky a starou islámskou architekturou, do níž patří například Bílá pevnost, která se především hodí k procházkám v okolí. Pevnost poznáte podle cimbuří s věžemi a podloubím. Největším skvostem je ale Velká mešita šejcha Zayda ze sněhobílého mramoru. Zdobí ji tradiční minarety a kupole. Uvnitř jsou bohaté květinové vzory vykládané polodrahokamy a pod centrální kupolí se nachází největší lustr na světě.

Významným zástupcem moderní architektury je nejšikmější věž na světě s názvem Capital Gate.

Ten kdo holduje poznávání, by se měl vydat i do pouštních oáz v Rub al Chálí, kam se konají výlety na čtyřkolkách.