Abu Dhabi

Abu Dhabi

Abú Dhabí je největším a nejbohatším emirátem a zároveň i hlavním městem velkolepého světa ropných magnátů a šejků. Je pravda, že ačkoliv se jedná o hlavní město Spojených Arabských Emirátů, jeho jméno zakryla svým věhlasem sousední Dubaj.

Značnou část tohoto emirátu zabírá poušť Rub al Chálí, jejíž písek se dostane během letních bouří na kilometry daleko. Abú Dhabí se rozkládá v severovýchodní části arabského poloostrova a na několika ostrovech. Dokonce i hlavní město se nachází na ostrově a s pevninou je spojeno gigantickými mosty s mnohaproudovými silnicemi.

Emirát Abú Dhabí byl po dlouhou dobu neobýván díky tamější poušti. Žilo zde pouze pár tisíc obyvatel. Teprve před několika staletím Emiráťané začali budovat počátky této metropole, kde v dnešní době žije kolem 1,5 milionů obyvatel. Původní historické centrum s četnými islámskými památkami bylo zastavěno moderními výškovými stavbami, které na člověka působí, jakoby pocházely z kosmu. Pro Emiráty prostě není nic nemožné. Během několika měsíců postaví mrakodrap a za pár let jsou schopni kompletně změnit tvář celého Abú Dhabí.

Sníte o dovolené v Emirátech? Co takhle ji strávit například v Abu Dhabi?

Dovolená Abu Dhabi - Zájezdy

Více zájezdů do Abu Dhabi

Last minute

Aktuální nabídka last minute zájezdů do Abu Dhabi

Více last minute zájezdů do Abu Dhabi